Vadovaujantis Lietuvos statistikos departamento duomenimis, Lietuvoje 2017 metais registruota 21186 santuokų ir 8518 ištuokų, vadinasi išsituokė 40,2 proc susituokusių asmenų, 2018 metais, išsituokė 43,78 proc susituokusių.

Kokių dokumentų reikia dėl santuokos nutraukimo ir kiek kainuoja ?

Jei nusprendėte nutraukti santuoką, procesiniams dokumentams dėl santuokos nutraukimo parengti, reikia pateikti šiuos dokumentus ir duomenis:
1. Santuokos sudarymo išrašas/santuokos liudijimas
2. Asmens dokumentų kopijos
3. Jei turima vaikų – vaikų gimimo liudijimų kopijos
4. Jei santuokos metu įgytas būsto ar vartojimo kreditas, gautos kitos paskolos, ar atsirado skolos, pateikti sutuoktinių turimus kreditorinius įsipareigojimus patvirtinančius dokumentus (kopijas).
5. Jei buvo pasirašyta vedybų sutartis, pateikiama jos kopija.
6. Pažymos iš VĮ „Regitra“ apie turimas transporto priemones. Netgi tuo atveju, kai neturite registruotų transporto priemonių, pažyma vis tiek reikalinga;
7. VĮ „Registrų centras“ išduotos pažymos apie nekilnojamąjį turtą. Netgi tuo atveju, kai neturite jokio registruoto turto, pažyma vis tiek reikalinga;
8. Jei santuoka nutraukiama dėl kitos šalies kaltės (neištikimybė, fizinis/psichinis smurtas, vengimas prisidėti prie šeimos išlaikymo ir kt.), pateikti įrodymus jei tokių turima.

Suurenkame reikiamas pažymas iš VĮ Regitra ir VĮ Registrų centras, todėl dokumentus dėl santuokos nutraukimo patikėję rengti mums, šių pažymų Jums ieškoti nereikės.

Santuokos nutraukimas šalių sutikimu - 140 eur. (jokių papildomų mokesčių, žyminio mokesčio nėra)

Santuokos nutraukimas dėl kitos šalies kaltės arba dėl abiejų šalių kaltės - 180 eur už procesinių dokumentų parengimą, mokamas žyminis mokestis, kurio dydis priklauso nuo turimo ir dalintino turto vertės ir galimo reikalavimo atlyginti turtinę arba neturtinę žalą dydžio. Teismas, atsižvelgdamas į sunkią turtinę padėtį, gali iš dalies atleisti nuo žyminio mokesčio mokėjimo arba atidėti žyminio mokesčio mokėjimą iki sprendimo priėmimo.

Nesvarbu kurioje šalyje ar mieste gyvenate, rengiame santuokos nutraukimo dokumentus ir konsultuojame visame procese.

Kontaktai: http://www.teisininkubendrija.lt/kontaktai/


Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
Teisinės paslaugos - Teisininkų bendrija
Paslaugos.lt